انواع سرمایه گذاری در ملک

انواع سرمایه گذاری در ملک

انواع سرمایه گذاری در ملک در ایران وجود دارد که افراد با بررسی شرایط خود و میزان سرمایه می توانند، به هر کدام از این بازارها وارد شده و در صورت داشتن مهارت و تجربه موفق شوند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد انواع سرمایه گذاری در ملک بهتر است از مشاوران و کارشناسان متخصص و حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید، تا بتوانید در بازارهای پرچالش حال حاضر موفق شوید.

بررسی سرمایه گذاری املاک

سرمایه گذاری املاک جزء محبوب ‌ترین سرمایه ‌گذاری ‌هایی است که در بازار ایران مورد توجه قرار گرفته است. از آنجایی‌که ملک یک کالای فیزیکی و قابل مشاهده بوده، بسیاری از افراد سنتی ترجیح می دهند تا در این بازار فعالیت کرده و دارایی های خود را تبدیل به ملک کنند.

سرمایه گذاری املاک یکی از راهکارهای اصولی است که در طولانی مدت نسبت به هزینه اولیه سود قابل قبولی در اختیار مالک قرار می دهد. زیرا به مرور زمان ارزش ملک افزایش پیدا کرده و چندین برابر قیمت اولیه خرید می شود.

در حال حاضر که انواع سرمایه گذاری در ملک وجود دارد، افراد با بررسی دقیق تمامی بازارها می ‌توانند به صورت حرفه ای از فرصت های پیش آمده استفاده کرده و بدون نگرانی و ریسک وارد این بازار شوند.

انواع سرمایه گذاری در ملک کدامند؟

بازار ملک جزء بازارهای مالی و سرمایه گذاری است که ثبات بیشتری داشته و تغییر قیمت در آن تحت تأثیر پارامترهای مختلف بوده و البته در طول زمان زیاد می شود. نکته مهم این است که با ورود به بازار ملک در طولانی مدت هیچ فردی دچار ضرر و زیان نمی گردد. اما اگر قصد به دست آوردن سود کلان در مدت زمان کوتاه را دارید، باید با اطلاعات کامل وارد این بازار شوید.

انواع سرمایه گذاری در ملک وجود دارد که شناخت هر کدام از این مدل ها به افراد کمک می‌ کند تا به شکل بهتری برای سرمایه خود برنامه ریزی کرده و با اقدامات درست آن را چند برابر کنند.

به طور کلی سرمایه گذاری در گروه املاک به سه دسته کلی تقسیم می شوند که در ادامه به این سه دسته و زیر شاخه های آن می پردازیم:

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات تجاری

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات تجاری شامل چندین دسته بندی مهم می گردد که در ادامه به چند مورد اصلی آن می پردازیم:

 • خرید و فروش مغازه
 • خرید دفتر کار و شرکت اداری
 • خرید کارگاه های کوچک و بزرگ یا کارخانه های صنعتی
 • خرید ساختمان های تجاری چند واحدی

 

سرمایه گذاری برای املاک مسکونی

املاک مسکونی شامل چندین دسته بندی مختلف می ‌شود که هر کدام از آنها می تواند برای افراد سود قابل قبولی را به دنبال داشته باشد. برخی از مهم‌ترین، این املاک شامل موارد ذیل است:

 • خرید ویلا در نقاط خوش آب و هوا برای استفاده های شخصی
 • خرید ویلا در نقاط پرتردد برای دادن اجاره
 • آپارتمان های مسکونی کوچک و بزرگ برای استفاده شخصی و دادن اجاره
 • سرمایه گذاری بر روی ساخت پروژه های ویلایی و شهرک های مسکونی بزرگ

 

سرمایه گذاری بر روی املاک و مستغلات گوناگون

در خرید املاک و مستغلات گوناگون باید متناسب با نحوه کاربری موقعیت جغرافیایی و زمین را در نظر بگیرید، تا در نهایت بتوانید از آن بهره خوبی ببرید. برخی از زیر شاخه های املاک و مستغلات شامل موارد ذیل است:

 • خرید زمین برای توسعه مراکز تجاری
 • خرید زمین با هدف ساخت و ساز مسکونی
 • خرید زمین با هدف کشاورزی های عمده
 • خرید زمین برای اکتشافات معدن

با یک نگاه به شاخه های مختلف سرمایه گذاری در حوزه ملک در می یابید که گزینه های زیادی پیش روی شما است. باید عوامل مختلفی مانند زمان و هزینه را در نظر بگیرید، تا در نهایت بتوانید یک پروژه موفق را به اتمام برسانید. پس داشتن مشاوره کسب و کار در کنار تمامی فعالیت ها ضرورت پیدا می کند.

معرفی فعالان و سرمایه گذاران حوزه ملک

بازار ملک جزء بازارهای شلوغ و پر طرفدار است که در حال حاضر سرمایه گذاران و فعالان حوزه ملک به چهار دسته کلی تقسیم می شوند. هر کدام از این چهار دسته به شکلی بر روند تغییر قیمت بازار ملک تأثیر می گذارند:

سرمایه گذاران 

سرمایه‌گذاران معمولاً برای حفظ سرمایه خود وارد بازار شده و با خرید ملک و وارد کردن آن به چرخه رهن و اجاره موجب گردش مالی می شوند. این سرمایه گذاران باعث رونق بازار و ثابت ماندن قیمت های اجاره با ورود مسکن به بازار می گردند.

سوداگران ملک

سوداگران ملک که قصد دارند در مدت زمان کوتاهی وارد این بازار شده و با ایجاد هیجانات املاک خاصی را خرید و فروش کنند. این گروه تأثیر منفی در روند بازار دارند و سبب افزایش قیمت های حبابی می گردند.

مصرفی رفاه گرا 

افرادی که برای استفاده شخصی اقدام به تهیه ملک می کنند و توجهی به رونق و رکود بازار ندارند؛ هر زمان که پول کافی داشته باشند برای خرید ملک اقدام می نمایند.

مصرفی اقتصادی

این گروه برای استفاده شخصی اقدام به خرید ملک می کنند؛ اما در زمان هایی که قیمت ها بالاتر از ارزش ذاتی ملک باشد، صبر کرده و خرید و فروش نمی کنند.

سخن آخر

با بررسی انواع سرمایه گذاری در ملک در می یابیم که وارد شدن به هر کدام از دسته بندی های ملک در صورتی که با داشتن اطلاعات کافی انجام شود، سود قابل قبولی را به دنبال دارد. مجموعه تأمین سازه یکی از مراکز تخصصی در حوزه املاک است که با ارائه خدمات بی نظیر در حوزه لوازم ساختمانی، مشارکت در ساخت و سرمایه گذاری با امکان تهاتر توانسته است به بسیاری از کسب و کارها کمک کنید. در صورت نیاز به دریافت مشاوره جهت ورود به بازار سرمایه گذاری در ملک می توانید از کارشناسان این مجموعه کمک بگیرید.

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + نه =